סדנת טיפול באזור בית חזה/בטן

תאריך: 
רביעי, נובמבר 30, 2022 - 11:30 to 17:30
שפת הנחייה: 
עלות: 
400.00ש"ח
תיאור: 

הכשרת מטפלים בגישת טרייגר - בית חזה בטן, ידיים וצוואר בשריגים

 

 

השיעור יתקיים ביום רביעי  30.11.22 בין השעות 11.30 ל 17.30 בשריגים ליאון (מול הנוף הקסום של פארק בריטניה). 

עלות הסדנה 400 ש"ח. בהרשמה מוקדמת עד ה 16.11.22העלות  350 ש"ח בלבד! להרשמה: 0544306930 

הסדנה מתאימה למטפלים וותיקים הרוצים לשדרג את היכולות שלהם במגע ובטיפול בכלל ובעיקר בכל הנוגע לשחרור והקניית כלים יחודיים למטופל לפעול מתוך רכות קלות שחרור ונעימות. הסדנה מתאימה גם למתעניינים חדשים בהכשרה בתחום הטיפול במגע ותנועה בכלל ובגישת טרייגר בפרט. 

השיעור יקנה כלים ספציפיים לעבודה על בית החזה והבטן ומעט גם על  ידיים וצוואר. ניתן לקחת את הסדנה כסדנה בודדת, או כחלק מתהליך ההכשרה בגישת טרייגר. כחלק מתהליך ההכשרה היא מהווה שיעור אחד מתוך הקורס הבסיסי להכשרת מטפלים בגישת טרייגר הכולל 8  שיעורים.

 

הסדנה תלמד את העבודה על אזור בית החזה והבטן. אזור שלמטופלים רבים הוא ממש סוביודיצה - אל תיגע לי בבטן! גישת טרייגר שהיא כלכך נעימה במגע שלה, רכה בגישה כמו גם במגע, מכילה ומזמינה לפגוש את עצמך בגוף - מזמינה להיות קיים בגוף להיות נוכח. איננה דורשנית או חודרנית, אך דווקא בגלל זה מאפשרת מגע שנוגע ממש לכול העומק של הקיום הפיזי כמו גם הריגשי!  בבית החזה אנחנו ממחישים ברכות ובעדינות את התנועתיות והגמישות של הצלעות ואת הקשר ביניהן לכתפיים לראש ולידיים, אנחנו ממחישים כמובן גם את החיבור לבטן ובבטן עצמה את החיבור עם העומק שלה - עם עמוד השדרה ושרירי הגב - כל זה נעשה בקלות ובנעימות! כשמחברים את העבודה הזו לעבודה על הרגליים עם התנועות הגדולות של "אראונד זה קלוק" - למעשה ממחישים גם את החיבור בין הרגל לעמוד השדרה המותני ולבטן.

בגישת טרייגר מכל מקום בגוף ובסדנה זו מהידיים, מהבטן ומבית החזה, אנחנו מייצרים תנודות עדינות קיצביות ומדוייקות שממחישות את החיבור לכול אורך המבנה ובמיוחד לעמוד השדרה כולו. התנודות בגישת טרייגר אינן טילטול או נענוע רגיל, אלא הן מסתנכרנות במדוייק עם הקצב הפנימי של המטופל. המבנה של המטופל וטונוס השרירים שלו קובע במידה רבה את קצב התנודה ואילו המטפל קובע משהו לגבי גודל התנודה והעוצמה שלה, כדי להמחיש למטופל את הנושא הרלוונטי לו - למשל את תחושת החיבור לכול האורך, או לחילופין את תחושת השחרור בין חלקים שונים של המבנה. אחרי העבודה על שולחן הטיפולים, המטופל זוכה להתנסות בתנועה אקטיבית שהוא בעצמו מייצר, כאשר הזיכרון של החוויה מההתנסות הפאסיבית מלווה אותו ומנחה אותו למציאת התחושה הרצויה - תחושה של שחרור, של חיבור, של נעימות של זרימה, של קלות ושל שימחה. 

החלק האקטיבי בו המטופל עצמו מתנועע ולומד כיצד לייצר את חוויית החופש, הקלות והנעימות בגוף, בעצמו, הופך את החוויה של נעים, קליל ומשוחרר, להיות החוויה הקיומית הסטנדרטית של המטופל ולא רק אפיזודה חולפת! 

ריכוך הבטן בטרייגרהמחשת התנועה של בית החזהשקילת היד

מקום: 
שריגים ליאון

צור קשר